RSS

Naujienos

Utenos Dauniškio gimnazija - geriausia tarp geriausiųjų!

Utenos Dauniškio gimnazija - geriausia tarp geriausiųjų!

2017-12-01

Erasmus+“ programa gyvuoja jau trisdešimt metų. Ši programa dar yra vadinama vienu iš sėkmingiausiu Europos Sąjungos projektu, todėl, kad per tokį laikotarpį pakeitė daugybę gyvenimų, daugeliui atvėrė naujas galimybes ir ne vienam išpildė svajones.

Ta proga Lapkričio 14 dieną Vilniuje vykusiame Švietimo mainų paramos fondo Kokybės konkurse 2017 buvo įsteigtas specialusis prizas, kuriuo buvo apdovanota viena iš konkursui paraiškas teikusių organizacijų, geriausiai įvardijusi, kaip dalyvavimas Fondo administruojamoje programoje paskatino organizacijos atvirumą, tarptautiškumą ir pokytį. Šiame konkurse galėjo dalyvauti visų Fondo administruojamų ir administruotų programų projektus („Socrates”, „MVGF“, „Erasmus+” ir t.t.) vykdžiusios institucijos.

Iš visų atsiųstų konkursui paraiškų 5 paraiškos, kurios surinko daugiausiai komisijos taškų, buvo atrinktos šiai prestižinei nominacijai. Ir tik viena iš jų buvo apdovanota Kokybės statulėle. Ir ji atiteko Utenos Dauniškio gimnazijai!

Šis apdovanojimas – už mūsų gimnazijos europinį atvirumą, tarptautiškumą ir didelę pridėtinę vertę, kurią suteikė dar 2001 metais pradėti vykdyti projektai: net 8 programų „Socrates” , „MVGF“ ir „Erasmus+”, 32 programos „eTwinning” projektai, iš kurių net trys gavo Europos kokybės ženklelius (2009-2017m.). 2015-2017 m. įgyvendintas „Erasmus+” KA2 projektas „Matematika aplink mus” pasiūlė novatorišką požiūrį į matematikos mokymą: teorijos susiejimą su gyvenimu ir kitais mokslais. Milžiniškas darbas, atliktas visos Utenos Dauniškio gimnazijos administracijos, mokytojų ir mokinių komandos per 2001-2017 metų laikotarpį atnešė ir didžiulę sėkmė – patį aukščiausią įvertinimą projektų erdvėje.

Nominaciją renginio metu paskelbė Kokybės konkurso 2017 renginio vedėjas Vytautas Rumšas jaunesnysis. Apdovanojimus įteikė Švietimo mainų paramos fondo direktorė Daiva Šutinytė, Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris T. Daukantas, pranešimą skaitė žurnalistas, prodiuseris, kultūrinių TV laidų autorius Rytis Zemkauskas. Viso vakaro metu dalyviai klausėsi Artūro Noviko vadovaujamo a-cappella kolektyvo „Jazz Island” muzikos.

 

Loreta Tarvydienė, Utenos Dauniškio gimnazijos fizikos ir astronomijos mokytoja, projektų koordinatorė