Kvalifikacijos tobulinimas

Seminaro „Istorija ir kultūra“ Ukrainoje atgarsiai

2017-11-08

2017 m. rugsejo 20-22 d. Lvove (Ukrainoje) vyko kontaktinis programos „eTwinning" partnerių paieškos seminaras „Istorija ir kultūra“.

Seminaras buvo skirtas visų dalykų mokytojams, dirbantiems su 10-18 metų amžiaus vaikais. Seminaro tikslas – skatinti tarptautinį bendradarbiavimą bei projektų kūrimą. Seminare dalyvavo 50 mokytojų iš 12 šalių – Ukrainos, Gruzijos, Turkijos, Lenkijos, Lietuvos, Latvijos, Čekijos, Slovakijos, Prancūzijos, Švedijos, Suomijos ir Vokietijos.

Pirmoji seminaro diena buvo skirta dalyvių registracijai ir pirmosioms pažintims. „eTwinning“ nacionalinės agentūros Ukrainoje atstovai ir seminaro organizatoriai Sergejus Teplovas ir Valentina Velichenko pasakojo apie šios programos tikslus ir pagrindines idėjas, kurių siekia tarptautinė „eTwinning“ programa. Vyko susipažinimas įvairių judrių žaidimų forma, bei bendraminčių pagal įvairius asmeninius pomėgius paieška. Po trumpos kavos pertraukėles dalyvių grupe buvo padalinta i dvi grupes ir vyko išsamus „eTwinning“ įrankių bei geriausių istorija ir kultūros projektų pristatymas.

Antroji diena buvo skirta paskaitoms, vykusioms srautais, dviejose konferencijų salėse. Iš viso vyko net 5 paskaitos! Sergejus Teplovas skaitė paskaitą apie žaidimus, kuriuose galima geriau pažinti vieni kitus ir susirasti partnerių iš kitų šalių ateities projektams. Apie aktyvius partnerių paieškos budus Olena Lukianets kalbėjo ir antroje paskaitoje. Taip pat ši lektorė trečioje paskaitoje pristatė teisingą projekto planavimą ir idėjų pateikimo projektuose būdus. Ši lektorė pateikė medžiagą ir pavyzdžius kaip teisingai suformuluoti projekto tikslus ir veiklą, taip pat kaip panaudoti gautus rezultatus ir atsiliepimus. Lektorė Gabriela Podolova iš Slovakijos pasidalino patirtimi, kaip sukurti aukštos kokybės projektinį darbą, kokie reikalavimai keliami projekto sudėtinėms dalims. Ši lektorė taip pat pristatė budus, kaip į projektus įtraukti ir mokinius, kaip juos sudominti projektu. Lektorius Peteris Ozolsas iš Latvijos mokė dalyvius naudoti socialines medijas ir programas ,,Padletoo ir ,,Dotstorming", padėsiančias ne tik įgyvendinti projektus „eTwinning“ platformoje, bet ir gautus rezultatus panaudoti pamokose dėstant temas susijusias su istorija ir kultūra. Po pietų dalyviai pradėjo nuosavų projektų planavimą ir jų registraciją.

Trečioji diena buvo paskirta tolimesniam projektų planavimui, partnerių paieškai ir sukurtų projektų registravimui.

Dalyviams šis seminaras buvo naudingas ir įdomus. Dalyviai sužinojo ne tik apie įrankius naudojamus „eTwinning“ platformoje, bet ir gyvai susirado partnerių būsimiems projektams. Kai kurie dalyviai užregistravo net po kelis projektus. Seminare įgytas žinias daugelis galės pritaikyti ne tik projektinėje veikloje, bet ir klasėje.

 

Prisijunkite prie „eTwinning Live“ ir skaitykite apie seminaro metu užregistruotus „eTwinning“ projektus:

 

Naujienų kategorijos

Žymos