Kvalifikacijos tobulinimas

Seminaro „eTwinning“ pritaikymas KA2 tarpmokyklinių partnerysčių projektuose

2017-11-07

Rugpjūčio 30 – rugsėjo 2 dienomis Štirin pilyje, esančioje netoli Prahos (Čekija) vyko tarptautinis kontaktinis programos „eTwinning“ seminaras pavadinimu „eTwinning“ pritaikymas KA2 tarpmokyklinių partnerysčių projektuose".

Renginyje dalyvavo 57 pedagogai iš beveik visų Europos Sąjungos šalių. Renginio tikslas – pateikti dalyviams aktualios informacijos apie „eTwinning“ programą ir suteikti galimybę dalyviams susipažinti su motyvuotais partneriais kitose šalyse bei aptarti galimas busimo bendradarbiavimo perspektyvas, kurti bendrus projektus. Kad ir kokie patikimi atrodo nauji projekto partneriai, kartais pasitaiko susitarimų nesilaikymų ir kitokių abejingumo atvejų. Todėl toks susitikimas ir galimybė susipažinti „akis-į-akį“ neabejotinai duoda daug pliusų tolesniam bendradarbiavimui, veiklų pasirinkimui ir jų atlikimui projekte.

Seminaras prasidėjo atidarymo sesija, kur dalyvius pasveikino Belgijos Nacionalinės paramos tarnybos atstovai. Po sveikinimų dalyviai skirstėsi į grupes pagal projektų tematiką. Grupėse buvo pristatyti visos narių projektų idėjos, suteikta galimybė diskutuoti ir išsigryninti siūlomas temas.

Darbas grupėse, vadovaujamose mentorių, vyko visas keturias seminaro dienas. Dalyvius suartino pradžioje vykdyta viktorina ,,Ką žinai apie Čekiją". Grupiniai užsiėmimai skatino kūrybiškumą ir kritinį mąstymą.  Dalyviai aiškinosi, kaip „eTwinning“ platforma gali palaikyti „Erasmus+" programos rėmuose vykdomus projektus ir veiklas bei kaip turėtų atrodyti novatoriškoji „Ateities klasė“. 
Kūrybinių dirbtuvių metu buvo pristatytos pagrindinės „eTwinning“ portalo darbo platformos – „eTwinning Live“ ir „TwinSpace“. Naujiems dalyviams buvo naudinga jas išbandyti, o kitiems tiesiog dar kartą susipažinti su jomis. Taipogi dalyviai sužinojo daug naudingų dalykų apie kitų IKT įrankių panaudojimą:

  • „Vocaroo“ – greita tiesioginio balso įrašymo programa, suteikianti galimybę dalintis įrašais su kitais el. paštu ar tinklalapyje;
  • „Padlet“ – virtualus įrankis, leidžiantis reikšti mintis ir dėlioti vaizdus tarsi ant balto popieriaus lapo;
  • „eTwinning Quiz“ – įrankis, leidžiantis ne tik kurti įvairius testus naudojant internetines programėles, bet ir suteikiantis daug galimybių, kurias galima pritaikyti užsiėmimuose ar ieškant papildomos informacijos;
  • „Poplet.com“ – lengvai valdoma ir kuriama minčių žemėlapių programa;
  • „LearningApps.org“ – užduočių kūrimas, kurį galima pritaikyti kuriant objektus įvairioms pamokoms.

Taip pat ypatingai žaisminga ir kūrybiškai panaudojama dalyviams pasirodė dėlionių programėle: www.jigssawplanet.com.

Štirin pilyje seminaro dalyviai sutiko daug draugiškų ir kuriančių bendraminčių mokytojų. Bendraudami tarpusavyje skirtingą patirti turintys pedagogai padėjo vienas kitam suprasti „eTwinning“ projektų poreikį, išsigryninti idėjas ir užregistruoti projektus, kuriuos dalyviai vystys ateityje.

Prisijunkite prie „eTwinning Live“ ir skaitykite apie seminaro metu užregistruotus „eTwinning“ projektus:

 

Naujienų kategorijos

Žymos