RSS

Naujienos

Savaitgalį praūžusioje parodoje „Mokykla“ pristatytos programos „eTwinning“ galimybės

Savaitgalį praūžusioje parodoje „Mokykla“ pristatytos programos „eTwinning“ galimybės

2017-11-27

Švietimo mainų paramos fondas, administruojantis tarptautinius švietimo projektus, šį savaitgalį dalyvavo parodoje „Mokykla 2017“, vykusioje Litexpo parodų rūmuose. Tai – jau ketvirtas kartas, kuomet Fondo administruojamos programos pristatomos šioje mokyklos bendruomenei skirtoje parodoje.

Susirinkusiems mokytojams, mokiniams ir jų tėveliams Fondas pristatė penkias skirtingas programas ir projektus, skatinančius kurti šiuolaikišką, atvirą ir novatorišką mokyklą. Tarp jų – ir programa „eTwinning“, technologinių inovacijų pagalba leidžianti Lietuvos mokiniams internetu kurti bendrus projektus su kitų Europos Sąjungos šalių mokiniais. Anot Fondo atstovų, tokie tarptautiniai projektai kaip „eTwinning“ yra puiki priemonė, padedanti labiau įtraukti mokinius į mokymosi procesą, motyvuoti ir sudominti juos.

Startavus parodai Švietimo mainų paramos fondo stendą aplankė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ir Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. Fondo direktorė Daiva Šutinytė pristatė organizacijos veiklas, išskirdama tarptautinius projektus, skirtus bendrojo ugdymo sektoriui, kurie skatina mokytojus įgyti tarptautinės patirties, kelti kompetencijas, vėliau įgytomis žiniomis pasidalinti su moksleiviais – pritaikyti geriausias užsienio šalių mokymo praktikas Lietuvos mokyklose. Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasidžiaugė, kad Fondo iniciatyvos ir vykdomi projektai prisideda prie visos švietimo sistemos pažangos ir suteikia galimybę semtis tarptautinės patirties net mažoms rajonų mokykloms. Buvo aptarti ambicingi ateities planai, tarptautinio bendradarbiavimo svarba švietimo srityje.