RSS

Naujienos

Projektui “Schoolovision 2018“ – 10 metų!

Projektui “Schoolovision 2018“ – 10 metų!

2018-05-17

donna cerca uomo Giugliano in Campania Prieš 10 metų (2008 m.) Šiaulių „Juventos“ progimnazija gavo pakvietimą dalyvauti „Schoolovision“ eTwinning projekte. Kas tai? Projekto įkūrėjas mokytojas entuziastas iš Škotijos Michaelas Perves bei steigėja iš Prancūzijos Katja Auffret, remdamiesi Eurovizijos koncepcija, užregistravo „Schoolovision“ projektą. Taip viskas ir prasidėjo. 

uomo cerca donna Modena 2009 - ieji buvo paskelbti  Europos kūrybiškumo ir naujovių metais, todėl, panašiai kaip ir ,,Eurovizijos“ dainų konkurse, kuris tąkart vyko Maskvoje, vienos mokyklos, vienos klasės mokiniai turėjo paruošti dainą, įrašyti garsą ir sukurti filmuką. Visi projekto nariai stebėjo vieni kitų darbus ir rinko labiausiai patikusią dainą. 

donna cerca uomo Fano Tai tęsiasi jau dešimt metų! eTwinning istorijoje - tai ilgiausias, didžiausias ir, ko gero, žinomiausias projektas, per dešimtmetį pelnęs ne vieną svarų apdovanojimą: I - oji vieta eLearning Awards Lietuvoje 2009 m.,  I - oji vieta tarptautinio švietimo konkurse Romoje 2009 m., eTwinning Europos apdovanojimas Sevilijoje 2010 m., MEDEA Awards Briuselyje 2012 m. 2013 m. Lisabonoje projektas apdovanotas už indėlį eTwinning bendradarbiavime.

uomo cerca uomo Palermo

uomo cerca trans Prato Šį pavasarį projekto komanda skaičiavo, kiek nacionalinių kokybės ženklelių surinko per dešimtmetį. Skaičiai įspūdingi – daugiau nei 100! Apie projektą buvo kalbama daugiau kaip 25 - ių šalių nacionalinėse televizijose. Projekto sėkmę lėmė 40 skirtingų šalių ir mokyklų mokytojų komanda. Mokytojai susibūrė į Facebook grupę, kurioje dalinasi ne tik idėjomis, patarimais, bet ir atostogų, kelionių maršrutais. Malonu prisiminti, kad prieš keletą metų mūsų mokykloje lankėsi mokytojas SteffenTöppler iš Vokietijos.

Šiandien visų partnerių dainos jau paskelbtos, vyksta peržiūros, renkamos labiausiai patikusios dainos. Artimiausiomis dienomis kiekvienos šalies rinkimų rezultatai bus siunčiami projekto koordinatoriams. Gegužės 11 dieną bus paskelbti galutiniai rezultatai iš Lenkijos, kurioje susirinks Belgijos, Vokietijos, Lenkijos, Rusijos,  Serbijos, Slovakijos, Ispanijos, Turkijos, Ukrainos atstovai.

Per dešimt metų juventiečiai paruošė dešimt dainų, sukūrė dešimt filmukų. Patirtis didžiulė! Projekto dėka susipažinome su autorinėmis teisėmis, pamatėme (o kartu ir šiek tiek pavydėjome), kokį didelį dėmesį šalys skiria vaizdui: dainos filmuojamos ant stogų, prie jūros, kalnuose, naudojami net malūnsparniai. Projektas išmokė pagarbos ir pakantumo vieni kitiems, kitaip skambančioms dainoms, ne visada priimtiniems jų atlikimams.

Vykdant „Schoolovision“ projektą „Juventoje“, dalyvavo ne vienas mokytojas: A. Adomaitienė, Z. Girčiuvienė, L. Stankuvienė, T. Laugalis.

Šiais metais 3b klasės mokiniai, padedami mokytojų L. Stankuvienės, T. Laugalio ir A. Dirginčienės, paruošė linksmą lietuvių liaudies dainų popuri, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100 - mečiui. Jei švęsti, tai švęsti!


- Pradinių klasių mokytoja A. Dirginčienė