Naujienos

Kontaktinio seminaro „Kaip suplanuoti pirmąjį „eTwinning“ projektą“ Paryžiuje atgarsiai

2017-04-24

2016 m. kovo 10-12 dienomis Paryžiuje (Prancūzija) vyko programos „eTwinning“ kontaktinis partnerių paieškos seminaras pavadinimu „Kaip suplanuoti pirmąjį „eTwinning“ projektą“. Seminaro tikslas supažindinti dalyvius su programos „eTwinning“ projektų kūrimo eiga ir galimybėmis bei skatinti šių projektų kūrimą ir tarptautinį bendradarbiavimą „eTwinning“ erdvėje.

Seminare dalyvavo 61 mokytojas iš 11 šalių.

Tris seminaro dienas vyko aktyvus darbas.

Pirmąją seminaro dieną lektorė, nacionalinio Prancūzijos „eTwinning“ biuro vadovė Marie-Christine Clement-Bonhomme dalyviams pristatė trumpą programos susikūrimo istoriją, paaiškino, kas yra „eTwinning“ ir kaip veikia šios programos organizacija ES valstybėse nacionaliniu ir regioniniu lygiu. Dalyviai turėjo galimybę palyginti statistinius šalių duomenis, kurie tiesiogiai įvardija šalių aktyvumą. Seminaro dalyviams buvo paaiškinta kokie profesiniai bei asmeniniai gebėjimai tobulėja dirbant su „eTwinning“ projektais – ITC, užsienio šalių ir kultūrų pažinimas, tarpdisciplininis ir tarpkultūrinis bendradarbiavimas. Dalyvavimas „eTwinning“ taipogi tiesiogiai prisideda prie mokinių pažangumo: didesnė motyvacija, mokymasis dirbti savarankiškai ir komandoje, užsienio kalbos tobulinimas, ITC bei užsienio šalių pažinimas per įvairias disciplinas, taikant integruotą mokymosi modelį. Buvo pristatyti svarbiausi dalyvavimo programos „eTwinning“ projektuose aspektai – registracija ir profilio sukūrimas „TwinSpace“ erdvėje, jungimąsis prie grupių ir partnerių paieška, pirmojo projekto kūrimas ir jo svarba. Pristatytos ir mokymosi kursų galimybės – tai trumpi intensyvūs mokymai internetu įvairiomis temomis. Internetiniai seminarai – tiesioginio bendravimo sesijos, kurių metu galima mokytis, kalbėtis ir diskutuoti su bendraminčiais.

Po įžangos vyko susipažinimas ir partnerių paieška, suorganizuota pagal greitųjų pasimatymų žaidimo principą. Šios veiklos metu dalyviai turėjo vos kelias minutes laiko, kad susipažintų su priešais esančiu žmogumi, jo darbu ir projekto idėjomis, o tuomet reikėdavo keistis ir eiti jau prie kito žmogaus. Taip jau pirmąją seminaro dieną dalyviai turėjo galimybę pažinti vienas kitą, o kai kurie kaip mat rado ir bendrą kalbą.

Antrąją dieną dalyviai nagrinėjo „eTwinning“ platformą „TwinSpace“ ir „eTwinning Live“ bei trumpai aptarė išorines e-priemones, kuriomis galima naudotis projekto veikloms įgyvendinti. Pristatytos populiariausios priemonės „Padlet“, „LearningApps“, „Madmagz“ ir „Kahoot“ bei trumpai parodytas jų veikimas. Taip pat paaiškinta, kodėl svarbi yra ne tik projekto idėja, bet ir planavimas – numatytas veiklų pasiskirstymas, apibrėžtos užduočių priklausomybės, realus laiko paskirstymas, žmogiškųjų išteklių užtikrinimas ir aiškiai apibrėžti etapai. Labai svarbus aspektas sėkmingam projekto įgyvendinimui yra detalus planavimas aiškiai atsakant į svarbiausius klausimus: kodėl atlikti projektą, ko siekti projektu, kaip siekti… Tokiu būdu planuojant numatomas aiškus tikslas, projekto veiklos ir naudotinos priemonės.

Po „eTwinning“ pristatymo toliau vyko partnerių paieška. Dalyviai susigrupavo pagal interesus ir ėmėsi darbo planuoti projektą. Daugelį dalyvių domino mažesnės apimties projektai ir paprastesnės temos: virtuvė, kasdienybė, papročiai, muzika. Didžiajai daliai dalyvių susirasti partnerius sekėsi labai gerai.

Trečiąją dieną dalyviai turėjo pabaigti planuoti savo sugalvotus projektus, užregistruoti juos sistemoje ir pristatyti visiems seminaro dalyviams. Seminaro metu buvo sukurta ir pristatyta daugiau kaip 20 projektų.

Seminaro nauda kiekvienam dalyviui – didžiulė. Bendravimas ir bendradarbiavimas grupėse padėjo dalyviams ne tik pasisemti idėjų, bet ir tobulėti bei suteikė mokymosi procesui naujų galimybių. Diskusijos apie bendradarbiavimą tęsėsi ir neformalioje aplinkoje. Darbinga, aktyvi veikla, puikus seminaro organizatorių pasirengimas ir bendradarbiavimas su Europos mokytojais užtikrino sklandų darbą seminaro metu bei parengė dalyvius tolimesniam bendradarbiavimui.

 

Prisijunkite prie „eTwinning Live“ ir skaitykite apie seminaro metu užregistruotus „eTwinning“ projektus:

Naujienų kategorijos

Žymos