Naujienos

„eTwinning projektas, kurį pasiūlyčiau savo klasei“

2008-11-06

Siūlome susipažinti su Slovakijoje vykusio konkurso rezultatais. Jums pateiktos 17 geriausių idėjų iš 72 konkurso paraiškų.

NUGALĖTOJAIS tapo:

  • „Multimedijos pasakojimų rinkinys apie Europos pilis ir dvarus“;
  • „Aš tave išgelbėsiu – žinau, kaip tai padaryti“;
  • „Nebijokite euro“;
  • „Jei būčiau marietis“.

Gyvenimas knygoje 15 metų
Siūlau savo projekto idėją. Klasės ar mokyklos, kurių moksleiviai mokosi anglų kalbos, susiranda klasę ar mokyklą partnerę, esančią NE JUNGTINĖJE KARALYSTĖJE ar AIRIJOJE. Pavyzdžiui, tai galėtų būti Lenkijos mokykla. Visas projektas vykdomas anglų kalba. Projekte pristatomi moksleivių pamąstymai, nuomonės ir požiūriai apie šiandieninį pasaulį ir globalines temas, pavyzdžiui, Rusijos ir Gruzijos karą, šovinizmą, tyčiojimąsi / grupių formavimąsi mokykloje, rasizmą, JAV vyriausybę, visuotinį atšilimą ir pan. Taip moksleiviai sužino vieni apie kitus ir praturtina savo anglų kalbos žodyną. Galiausiai, visa tai apibendrinama ir pristatoma vienoje bendroje nuomonių ir požiūrių knygoje.

Mano mėgstamiausias dalykas 16 metų
Projekto tikslas – išsiaiškinti, kurie dalykai populiariausi tarp moksleivių ir kodėl. Norėtume palyginti mokymą mūsų mokykloje ir mokymą kitose Europos šalių mokyklose – bendrą veiklą ir mokymosi procesą klasėje, kokie mokymo ir egzaminavimo metodai naudojami ir kas moksleiviams labiausiai patinka pamokose…

Jaunimas ir alkoholizmas 16 metų
Projekto tikslas – informuoti jaunus žmones apie neigiamą alkoholio vartojimo poveikį ir pasekmes ir paaiškinti apie didžiausius su alkoholio vartojimu susijusius pavojus, kurie gali turėti poveikį ateinančiai kartai. Tai dviejų vidurinių mokyklų projektas. Mokyklos atlieka tyrimą savo miestų gatvėse. Moksleiviai apklausia jaunus žmones, kurie anonimiškai atsako į jiems pateiktus klausimus. Tyrimo rezultatai naudojami siekiant palyginti alkoholio vartojimą tarp nepilnamečių (iki 18 metų amžiaus) mokyklos partnerės mieste. Rezultatai apdorojami, įvertinami, interpretuojami, palyginami su mokyklos partnerės rezultatais ir skelbiami projekto tinklalapyje. Moksleiviai taip pat naudojasi elektroniniu paštu, pokalbiais, internetiniais dienoraščiais ir vaizdo konferencijomis keisdamiesi neigiama alkoholio vartojimo patirtimi, pavyzdžiui, nelamingi atsitikimai, sužalojimai ar net nusikaltimai, įvykdomi paveikus alkoholiui. Prešovo vidurinės medicininės mokyklos moksleiviai pristato informaciją apie alkoholio vartojimo poveikį žmogaus organizmui kurdami plakatus ir PowerPoint pateiktis.

Moterų teisės 15 metų
Norėtume susirasti mokyklą partnerę Didžiojoje Britanijoje ir padiskutuoti apie blogą elgesį su moterimis ir jų engimą bei moterų teisių atėmimą besivystančiose šalyse. „Moterys taip pat turi teisę balsuoti! Taip pat norime aptarti susijusius religinius klausimus, pavyzdžiui, kodėl moterys turi prisidengti veidą ir būti engiamos!“ Padėkime toms moterims, kad joms nebereikėtų būti engiamoms ir žeminamoms… Taip pat planuojame naudoti visas įmanomas IKT priemones ir sukurti savo interneto svetainę, internetinius dienoraščius ir pan.

Sustabdykime gyvūnų kankinimą! 15 metų
Mūsų mokykla norėtų šį projektą vykdyti kartu su 26 Europos mokyklomis, besidominčiomis šia tema. Norėtume naudoti visas įmanomas IKT priemones, sukurti savo interneto svetainę, internetinius dienoraščius ir dalyvauti vaizdo konferencijose. Projekte nagrinėjamos tokios temos kaip brakonieriavimas ir gyvūnų kankinimas. Mes nepritariame kosmetikos laboratorijų bandymams su gyvūnais ir norėtume tai sustabdyti.

Mėlynojo Dunojaus projektas 17 metų
Man ir mano klasės draugams, besimokantiems Levico A. Vrábeľ vidurinėje mokykloje, patinka geografijos pamoka, nes mokytoja labai kūrybinga, linksma ir puikiai naudojasi IKT. Tad galiu puikiai įsivaizduoti, kaip kartu vykdytume eTwinning projektą geografijos pamokose. Taip gimė mano projektas, kurį pavadinau „MĖLYNOJO DUNOJAUS PROJEKTU“. Jį vykdytume bendrai su kitų šalių, per kurias teka Dunojaus upė, moksleiviais. Tai Austrija, Vengrija, Vokietija, Rumunija, Bulgarija, Kroatija, Serbija ir Moldova (ne ES narė, bet tikiuosi, kad tai nebūtų problema). Susirastume draugų ir aptartume bendrus mūsų šalims klausimus naudodamiesi elektroniniu paštu ar internetiniais dienoraščiais ir taip siekdami sustiprinti pasididžiavimą savo bendru gamtos paveldu. Galėtume padiskutuoti transporto, energetikos ir turizmo mūsų šalyse temomis ir suorganizuoti bendrą sporto renginį – plaukimą plaustu Dunojaus upe. Ką manote apie šią projekto idėją?

Muzika mumyse 17 metų
Projekto tikslas – išsiaiškinti, kokią muziką mėgsta kiti moksleiviai ir kokią naudą jie gauna jos klausydamiesi.

Manome, kad muzika yra neatskiriama kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis. Muzika daro mus žmogiškesnius, ji gali labai sujaudinti ar padrąsinti. Ji nuostabi ir melodinga. Muzikos klausymasis atpalaiduoja ir gali padėti bent kuriam laikui pamiršti problemas ir rūpesčius. Manome, kad visi, kurie mėgsta klausytis muzikos, turi savo mėgstamą žanrą, kuris jiems suteikia pasitikėjimo, juos pradžiugina ir atpalaiduoja. Todėl savo projekto tema ir pasirinkome muziką. Norėtume sužinoti, kaip kitų šalių žmonės, ypač jaunoji karta, suvokia muziką. Pavyzdžiui, kokią muziką jie mėgsta, kaip ji juos veikia, ar ji išreiškia jų gyvenimo būdą ir ar jie sprendžia apie kitus žmones iš to, kokios muzikos jie klausosi?

Taip pat norėtume sužinoti, kaip dažnai jie eina į diskotekas ar koncertus, kokia jų nuomonė apie nelegalų muzikos platinimą ir ar jie mėgsta klausytis savo šalių liaudies muzikos. Manome, kad žmonės neturėtų smerkti tam tikrų muzikos rūšių, jei jiems tokia muzika nepatinka ar neįdomi, nes bet kokia muzika turi savyje kažką stebuklingo.

Su savo partneriais keistumėmės su muzika susijusia informacija naudodamiesi pokalbiais ir internetiniais dienoraščiais, organizuodami vaizdo konferencijas savo sukurtoje interneto svetainėje „Muzika mumyse“, kur moksleiviai galėtų įkelti įvairiausių muzikos žanrų pavyzdžių.

Augalai gali mus išgydyti 17 metų
Žmonės dažniausiai gydo ligas įvairiomis tabletėmis. Tačiau jie nesuvokia, kad per didelis tablečių vartojimas gali būti žalingas. Norėtume bendradarbiauti su Europos mokykla ir vykdyti projektą apie alternatyvų gydymą augalais. Projekto tikslas – pamokyti, kaip pasinaudoti natūralių vaistų galia ir poveikiu. Moksleiviai pristatys informaciją kurdami plakatus ir PowerPoint pateiktis. Veiklos rezultatai bus skelbiami projekto interneto svetainėje.

Aš tave išgelbėsiu – žinau, kaip tai padaryti 17 metų
Norėčiau dalyvauti projekte „Aš tave išgelbėsiu – žinau, kaip tai padaryti“, kuriame būtų naudojamasi visomis įmanomomis IKT priemonėmis: elektroniniu paštu, vaizdo konferencijomis, interneto svetaine ir internetiniais dienoraščiais. Tikslas – žaismingai ir linksmai papasakoti kitiems, kaip išgelbėti žmogaus gyvybę. Norėčiau bendradarbiauti su Vokietijos, Šveicarijos, Austrijos ar Čekijos mokyklomis.

Būti „žaliuoju“ verta 17 metų
Projektas vykdomas bendradarbiaujant su Vokietijos, Austrijos ar Šveicarijos mokyklomis.

Norėčiau dalyvauti aplinkos apsaugos projekte ir informuoti visuomenę apie vandens bei oro užterštumą, kurį sukelia išmetamosios automobilių dujos. Projekte būtų naudojamasi visomis įmanomomis IKT priemonėmis: elektroniniu paštu, interneto svetaine, vaizdo konferencijomis ir internetiniais dienoraščiais.

Sveika mityba – sveikos gyvensenos pagrindas 16 metų
Pastaruoju metu labai išplito maisto, turinčio daug riebalų, cukraus ir druskos, vartojimas. Didžiausia problema ta, kad valgome per daug. Dauguma žmonių neįvertina sveikos mitybos svarbos. Maistas, kurį valgome, veikia ne tik fizinę, bet ir psichinę mūsų sveikatą. Netinkami mitybos įpročiai sukelia vadinamąsias civilizacijos ligas, pvz., širdies ir kraujagyslių ligas, medžiagų apykaitos sutrikimus, diabetą, nutukimą ir pan. Ką turėtume daryti, kad valgytume sveiką ir skanų maistą, užkirstume kelią įvairioms ligoms ir neleistume joms išplisti? Atsakymai į šiuos klausimus ir yra vienas iš projekto uždavinių. Daugelis jaunų žmonių maitinasi greito maisto tinkluose, kurie siūlo ne subalansuotą mitybą, bet vadinamąją „greitą energiją“, kuri kenkia organizmui. Sveikas maistas turi turėti pakankamai ląstelienos, baltymų ir vitaminų…

Projekto uždaviniai:

  • padėti žmonėms suformuoti tinkamus mitybos įpročius;
  • pabrėžti judėjimo ir mankštos būtinybę.
  • Vykdydami projektą norėtume:
  • pateikti tikras gyvenimo situacijas, kad žmonės suvoktų, kokią žalą gali padaryti netinkamas maistas;
  • pasikviesti specialistą, kuris paaiškintų apie sveikos mitybos svarbą;
  • su mokykla partnere keistis informacija apie sveiką mitybą;
  • suorganizuoti susitikimą su mokyklos partnerės moksleiviais ir mokytojais ir kartu su mitybos specialistais surengti sveiko maisto degustaciją;
  • įvertinti projekto rezultatus ir stengtis taikyti naujas žinias kasdieniame gyvenime;
  • suorganizuoti sporto varžybas, pvz., badmintono, futbolo, krepšinio…

Multimedijos pasakojimų rinkinys apie Europos pilis ir dvarus 16 metų
Projekto tikslas – patyrinėti (sužinoti apie) gražiąsias Europos pilis ir dvarus ir sukurti multimedijos pasakojimų rinkinį. Pirmajame etape moksleiviai susipažįsta su šalies partnerės pasirinktų pilių ir dvarų istorija ir buvimo vieta. Jie renka įdomią informaciją ir stengiasi sužinoti apie žmonių, kurie gyveno pilyse ir dvaruose ar netoliese jų klestėjimo laikais, gyvenimą, įpročius, tradicijas ir madas. Moksleiviai sukuria įdomius elektroninius pristatymus. Antrajame etape moksleiviai pristato multimedijos pasakojimus apie pasirinktas pilis ir dvarus. Jie kuria piešinius ir pasakojimus tekstine, garso ir galbūt vaizdo forma.

Pasaulinė taika visiems Žemės vaikams 10 metų
Tai paprastas projektas, kuriame gali dalyvauti viso pasaulio vaikai. Vaikai nupiešia taikos balandžius, pasirašo po piešiniais, nurodo savo šalį ir pristato piešinius internete. Per mokslo metus interneto svetainėje būtų pristatyti vaikų iš viso pasaulio piešiniai. Svetainės skaitiklis parodytų, kiek vaikų prisijungė prie projekto. Tada mes nusiųstume pasaulinės taikos prašymą į tas pasaulio šalis, kuriose vyksta kariniai konfliktai ar kuriose vaikai badauja ir serga. Norime, kad pasitelkus internetą šie piešiniai apjuostų pasaulį ir padėtų pasiekti pasaulinės taikos.

Vanduo ir jo svarba 14 metų
Pasitarėme su mokytoja ir klasės draugais ir nusprendėme, kad norėtume sudalyvauti projekte „Vanduo ir jo svarba“. Projektas nagrinėja hidrologinį ciklą – šaltinis, upė; vandens svarbą – geriamas vanduo, užtvankos; ir vandens apsaugą – nuotekų valymo įrenginiai, upių valymas….

Projekto metu norėtume atlikti tyrimus lauke, ištirti žemę, atlikti praktines užduotis, rengti parodas, paskaitas, diskusijas…

Visuotinis atšilimas 15 metų
Norėčiau dalyvauti projekte, kuriame būtų nagrinėjami visuotinio atšilimo ar galimos pasaulio pabaigos klausimai. Projekte dalyvautų ir kitos Europos mokyklos, taip pat mokslininkai, mokytojai ir profesoriai, kurių darbas susijęs su šia tema ir kurie gali pasiūlyti veiksmų kryptį – ką turėtų daryti žmonės, taip pat vaikai ir jaunimas, kad sustabdytų visuotinio atšilimo procesą.

Nebijokite euro 13 metų
2009 m. sausio 1 d. euras taps oficiali Slovakijos valiuta.

Šiuo projektu norėčiau įtikinti kitus, kad naujosios valiutos baimė yra visiškai nepagrįsta. Norėčiau bendradarbiauti su mokyklomis iš tų šalių, kurios jau įsivedusios eurą.

Norėčiau, kad mokyklos partnerės iš šių šalių papasakotų apie euro privalumus ir trūkumus kasdieniame gyvenime.

Pasirinktume temas (verslas, apsipirkimas, kelionės, bankai…) ir pateiktume situacijas, kuriose euras mus tenkina, o kuriose – ne.

Taip pat sukurtume „naują“ euro banknoto dizainą taip, kaip jį įsivaizduoja vaikai, ir pasidalintume mintimis, ką mes norėtume už juos nusipirkti.

Jei būčiau marsietis 10 metų
Norėčiau, kad mūsų mokykla vykdytų eTwinning projektą kartu su mokykla iš Italijos ar Anglijos. Kartu pabandytume įsivaizduoti, kaip marsiečiai žiūri į mūsų šalį ir kas jiems labiausiai patinka. Galėtume kurti PowerPoint pateiktis, piešti ir taip pristatyti savo šalį kitos šalies vaikams. Vėliau sujungtume visus pristatymus ir išsiųstume juos į Marsą kaip žinią apie gyvenimą Žemės planetoje.

Naujienų kategorijos

Žymos